5 bin 238 sterlin çalan Türk asıllı Loreinne Küçük’e gözaltı

Savcı Dean Pulling mahkemeye, hayır kurumunun finans ekibinin Mayıs 2017 başlarında yaptığı kontrollerde Tenby mağazasının Nisan ve Mayıs ayları arasında 22 gün boyunca bankaya para yatırmadığının tespit edildiğini söyledi. Makbuzlar, dükkanın bu dönemde 5.238,41 £ aldığını gösterdi.

Savcı Pulling, “Sanık başlangıçta paranın geç yatırıldığını belirtti” dedi. Küçük’ün ertesi gün işe gittiğini ancak 9 Mayıs’ta hasta olduğunu söyleyerek evine döndükten sonra da dükkana bir daha gelmediğini ifade etti.

Gözaltına alındıktan sonra polise “borçlarını ödemek ve tuhaf bir gece geçirmek” için ödünç aldığını söyleyen Loreinne Küçük yargılama sürerken Türkiye’ye kaçtı. İki yıl boyunca Türkiye’de kalan ama ne yaptığı bilinmeyen Küçük, parası bitince İngiltere Büyükelçiliği ve arkadaşlarının yardımıyla İngiltere’ye döndü.

Savunma avukatı Stuart John, 2020’de pasaportunun bitmesi nedeniyle Küçük’ün Türkiye’de geçirdiği zamanın “bir nevi araf” olduğunu söyledi. John, müvekkilinin durumu düzeltmek istediğini savundu. Mahkeme hakimi ise cezayı açıklarken Küçük’e ceza verirken “alçakça bir hırsızlık yaptığını” söyledi ve “Bir hayır kurumuna karşı bundan daha kötü bir saldırı örneği olamaz” dedi.

Kararını açıklayan mahkeme Küçük’ü 12 ay hapis cezasına çarptırıldı ve iki yıl uzaklaştırma cezasına çarptırıldı. Ayrıca 200 saatlik ücretsiz çalışma ve 25 rehabilitasyon faaliyeti zorunluluğunu da getirdi.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x